יבוא קרמיקה מסין

הליוס סחר בינלאומי בע”מ הכתובת שלכם לרכש מסין

סין היא היצרנית מספר אחת של קרמיקה בעולם.

סיפור הקרמיקה בסין מתוארך לתקופת שושלת שאנג. הסינים הם עדיין בין יצרני הקרמיקה המובילים בעולם, כאשר סין ייצרה כ-61% מהתפוקה העולמית ב-2014, לפי נתוני המועצה העולמית ליצוא קרמיקה.

הייצור של קרמיקה סינית מתוארך לשנת 4000 לפני הספירה. סין, או ליתר דיוק צפון ודרום סין, היא ביתם של סוגים רבים ושונים של קרמיקה: פורצלן, כלי אבן וכלי חרס.

הטכניקות לייצור כלי חרס בסין שוכללו במשך מאות שנים. בשנים האחרונות ישנה מגמה בסין לייצר יצירות אמנות עדינות ומעודנות יותר מחרסינה, עם דגש מיוחד על ערכות תה, אגרטלים, ספלי תה וכו’.

אריחי קרמיקה משמשים לריצוף מכיוון שהם חסינים בפני נזקי מים ומציעים כמה יתרונות בידוד. הם משמשים גם לייצור ציורי קיר עם אריחי פסיפס לקירות או למסכים.

קרמיקה המיובאת מסין הייתה מצרך פופולרי בעשור האחרון. זהו מוצר מבוקש מאוד מכיוון שהוא זול וקל להכנה, מה שהופך אותו למוצר מבוקש מאוד עבור ספקי קרמיקה בישראל.

יבוא קרמיקה מסין לישראל

קרמיקה מיובאת מסין לישראל מאז תחילת המאה ה-20. הייצור בישראל לא היה אפשרי עד סוף שנות ה-50, אז הוקמה תעשיית חרס מקומית. תעשיית הקרמיקה הישראלית גדלה באופן דרמטי במהלך השנים והפכה לייצוא השני הרווחי ביותר של ישראל, לצד יהלומים.

יבוא הקרמיקה מסין לישראל נמצא במגמת עלייה מאז תחילת שנות ה-2000. הסיבה לכך היא שיצרנים סיניים צמצמו עלויות והגדילו את הייצור, מה שהפך אותם לתחרותיים יותר מאשר עמיתיהם היפנים, ההודיים והטייוואנים.

ישנן סיבות רבות לעלייה ביבוא קרמיקה מסין לישראל. האחת היא שמוצרי קרמיקה זולים יחסית ממוצרי פורצלן. סיבה נוספת עשויה להיות שיצרנים סיניים הפחיתו עלויות על ידי קיצוץ בזמני הייצור.

 

יבוא חומרי בניין מסין

סין היא היצרנית הגדולה בעולם של חומרי בניין. המדינה מייצרת בערך פי 4 יותר בטון מארה”ב, שהיא היצרנית השנייה בגודלה של בטון אחרי סין. חומרים כמו מלט, פלדה ועץ מיובאים לסין כדי לעבור עיבוד לפני שהם מיוצאים למדינות אחרות לשימוש בפרויקטי בנייה.

על מנת לקבל הבנה הוליסטית יותר של תעשיית הבנייה הסינית, עלינו להסתכל על סך העלויות הכרוכות ביבוא חומרי בניין מסין.

מהנתונים עולה כי היבוא של חומרי גלם אלו גדל בהתמדה. הסיבות העיקריות לכך הן עלייה בביקוש המקומי ועלייה ביצוא למדינות אחרות (בעיקר לאירופה).לפרטים על יבוא חומרי בניין מסין פנו אלינו בטופס צור קשר.

בין לקוחותינו