ייבוא מסין

הליוס סחר בינלאומי בע”מ הכתובת שלכם לרכש מסין

מלונות
נוסע לייבוא מסין?
המלונות בסין, כמו בשאר העולם, מחולקים לרמות.
מלונות חמישה כוכבים מפוארים ניתן למצוא בכל עיר גדולה והמחיר אינו זול (לא רק ביחס לסין). בזמני תערוכה בקרבת מקום המחירים מאמירים ויכולים להגיע למאות דולרים ללילה.
מלונות ארבעה כוכבים בסין הינם מלונות ברמה סבירה, רובם נקיים, מספקים ארוחת בוקר (לעיתים בתשלום נוסף) מגוונת ושירות טוב.
רוב אנשי הצוות במלון אינם דוברי אנגלית אך ברוב המקרים בדלפק הקבלה יהיה אדם דובר אנגלית אשר יוכל לענות על רוב השאלות. ברובם של מלונות אלו ניתן גם להחליף כסף לכסף מקומי.
 
מלונות שלושה כוכבים בסין אינם מומלצים למבקר המערבי – הניקיון בהם ברמה ירודה, ארוחת הבוקר מורכבת מאוכל סיני (אטריות, אורז, בשר וכדומה) ובאופן כללי השהיה בהם אינה חוויה נעימה. לעיתים אין ברירה כיוון שבערים קטנות אין מלונות ברמה יותר גבוהה ולכן לנים במלונות אלו. במידת האפשר, עדיף לנסוע עוד שעתיים – שלוש וללון במלון ארבעה כוכבים בעיר הגדולה הסמוכה.
 
השפה
מחסום השפה – רובם של הסינים אינם דוברים אנגלית. במלונות הגדולים בדר”כ יהיה דובר אנגלית בקבלה אך במסעדות, במוניות ואף במפעלים, לא תמצאו הרבה אנשים שיבינו את רצונכם. הדרך המומלצת להסתובב בסין או להגיע למפעלים הינה בליווי של מקומי דובר השפה אשר יכול לשמש כמתורגמן.
 
האוכל
אחת הבעיות הגדולות בהם נתקל המבקר המערבי היא האוכל.
החיך המערבי אינו מורגל בטעמים הסינים ולכן החוויה הינה שונה מאוד – ישנם אנשים שיאהבו מאוד את האוכל וישנם אנשים שלא יסבלו אותו כלל.
 
האוכל הסיני שונה מאוד מהאוכל הסיני המוכר לנו הישראלים הן בדרך הבישול, בתבלינים ובחווית האכילה כולה.
במסעדות הסיניות לא נהוג להזמין מנה לכל סועד אלא מספר גדול של מנות קטנות לכל השולחן. מספר המנות הינו גדול מאוד ונע ממנות פתיחה הכוללות ירקות שונים (ביניהם אפשר למצוא מלפפון ים, שורש חרדל וכדומה), מרקים שונים ויוצא בזה, דרך מנות עיקריות (בשרים, דגים וכו’) בתוספת אורז או אטריות ועד מנות אחרונות הכוללות בעיקר פירות טריים.
 
המנות בסין משתנות ממחוז למחוז ולכן קיים סיכוי גדול שבדרום סין לא תתקלו במאכלים אותם אכלתם למשל בצפון סין.
 
הבישול הסיני הינו בריא למדי וכולל הרבה ירקות בצורות שונות, שימוש מועט בשמן או מלח ולרוב אינו כולל לחם או את המנות האחרונות המתוקות שאנו רגילים למצוא במסעדות.
 
בביקור אצל ספקים או במפעלים, לרוב הספק יזמין אותך לארוחה סינית במסעדה מקומית ודרך זו הינה הטובה ביותר להכיר את האוכל הסיני “האמיתי”.
לשומרי כשרות מומלץ לבקש מנה ללא בשר חזיר או ללא בשר בכלל.
כאשר הארוחה עם הספק משולבת בשתיית אלכוהול  ואין ברצונך לשתות, מומלץ להסביר למארח כי הינך סובל מבעיה רפואית המונעת ממך לשתות וזאת על מנת לא לפגוע ברגשותיו.
 
בחלק ניכר מהמסעדות אין תפריט באנגלית ולרוב גם המלצר אינו דובר את השפה לכן הדרך המומלצת הינה להתלוות למקומיים או ללכת על האינטואיציה…
 
במידה ותרצו לאכול מדי פעם אוכל “מוכר”, בכל עיר גדולה קיימות הרשתות הגדולות כגון מקדונלדס, קנטאקי פרייד ציקן, פיצה האט, סטארבקס ודומיהם כך שאל ייאוש – תמיד אפשר להסתדר…

 
תחבורה

בערים הגדולות הדרך הנוחה ביותר הינה המוניות אך בחלקן יש גם מערכת רכבות יעילה (תחתית ועילית) שבקלות אפשר להגיע בנוחות ממקום למקום.
 
בנסיעה לביקורי מפעלים, בדר”כ בערים קטנות ומרוחקות, הדרך הכי נוחה היא לבקש מהמארח שיאסוף אותך מהמלון אך אם זה לא מתאפשר הדרך הכי נוחה היא לנסוע ברכבת. שוב, אם נוסעים לבד, יש לוודא שברשותכם שם המקום והכתובת בסינית. נסיעה באוטובוסים ציבוריים אינה מומלצת מכיוון שהנסיעות הן ארוכות והאוטובוסים בדרך כלל מאוד מלאים, דבר היכול להפוך את הנסיעה לחוויה מאוד לא נעימה.
 
טיסות פנים הן הדרך היעילה ביותר להגיע לערים מרוחקות והן בדרך כלל נוחות ומסודרות (למרות שחלק משדות התעופה לא נעימים…).
 
 
לסיכום, הנסיעה לסין הינה חוויה מעניינת מאוד ומומלצת ביותר. על אף כל הקשיים המתוארים לעיל, זו ארץ מעניינת מאוד, מגוונת מאוד ואין עוד מקום דומה לה.
 
כחלק משרותי חברת הליוס, אנו מספקים ללקוחותינו הקיימים שרותי ליווי בסין בתערוכות ואצל ספקים ע”י אחד מעובדינו בסין, דבר המקל מאוד על השהיה בסין מכיוון שהם דוברים את השפה. לכן, הם מהווים עזרה גדולה מאוד בהזמנת המלון, בהזמנת הארוחות, בנסיעות וכדומה, בנוסף לשירותי תרגום אצל הספקים ומעקב אחר תוצאות הפגישה וההתקדמות אצל הספק.
 
נסיעה טובה!

בין לקוחותינו